Hvordan bruker man Gibbs-kalenderen? Det er det mange som lurer på før de blir kunder hos Gibbs. Du vil ha et system som sparer deg for tid og kanskje til og med automatiserer utleieobjektet. Det siste du trenger da er et tungvindt system som ikke lar deg gjøre enkle ting på få sekunder.
Gjør deg kjent med Gibbs-kalenderen
Kalenderen kan virke litt overveldende første gang du åpner den. Det er mange farger å forholde seg til og du vet ikke helt hvor du skal trykke. Men fortvil ikke, du vil bli kalender-ekspert før du vet ordet av det.
Under kalenderen ser du «Fargekoder for bookinger». Denne funksjonen gjør det lett å bli kjent med hva hver og en av fargene betyr.

Hvordan legge til og slette en booking?
For å legge til en booking trykker du i kalenderen til tiden du ønsker. Det vil automatisk stå en time, men i fanen som dukker opp etter du har trykket på kalenderen kan du enkelt bytte fra og til tid. Hvis kunden du booker for ikke har booket på egenhånd før, kan du legge dem til ved å trykke på pluss-ikonet ved siden av «Kunde», og så legge til e-post. Dersom de finnes i systemet kan du søke på navnet deres i feltet under «Kunde», uten å legge dem til først. Trykk på repeter om kunden ønsker at bookingen skal repeteres f.eks. hver tirsdag klokken 11–12.
Velg status (godkjent, betalt, stengt, faktura, reservasjon) og trykk på lagre-ikonet.
For å slette en booking, trykk på den, og trykk på søppel-ikonet. Det enkle er ofte det beste.

Opprett betalingslenke eller faktura
For å sende betalingslenke (payment link) kan du trykke på pluss-ikonet ved siden av «Pris». Legg inn summen og trykk «Opprett betalingslenke». Huk av for «Send e-post». Når du lagrer denne bookingen vil kunden få betalingslenke på e-post, automatisk. Når kunden har betalt via lenken, vil bookingen endre farge fra blå til grønn.
For å opprette faktura i stedet kan du enkelt trykke på status og velge faktura blant dem i listen.

Vi er her for å hjelpe
Vi har flinke folk på standby som hjelper deg dersom du sitter fast. En artikkel kan bare ta for seg så mye. Selv med et intuitivt system som Gibbs kan det være greit med litt hjelp i starten. Book en demo med oss i dag for et uforpliktende og hyggelig møte hvor vi viser deg systemet.
